Неколико стотина грађана окупило се да ода почаст настрадалима и пружи подршку студентима широм Србије. Скуп је отворио песник Раде Бабић, који је окупљене поздравио и почео говором речима: „Пуцајте, ја и сада држим час.“ Истакао је важност просветних радника који треба бити уз децу и испред њих, наглашавајући да су они темељи друштва који припремају нове генерације. Позвао је грађане да наставе борбу јер слобода никада није била ближа. Након њега, Драгана Ракиџија је поздравила присутне, захвалила им што су подржали децу и нагласила да је тужно што је протест покренут због трагедије у Новом Саду. Изнела је захвалност деци која су показала како се треба борити.
Нејра Хурић у свом говору истакла је да млади нису бирали своју судбину као ни трагичне догађаје који су их погодили. Нагласила је да професори бирају своју професију, али су заборавили како се говори, док млади бирају храброст и упорност. Завршила је говор речима: „Пуцајте, ми вам и сада држимо час.“
Након говора, уследила је петнаестоминутна тишина током које су присутни држали упаљене блицеве телефона, стварајући ефекат звезданог неба. У том тренутку, ученици Пријепољске гимназије један по један су силазили са балкона, носећи паное са именима настрадалих и пуштајући беле балоне у њихову част.
Подршка професора Милана Чабаркапе:
Присутнима се потом обратио професор доктор Милан Чабаркапа, доцент на Факултету инжењерских наука у Крагујевцу, одсеку за електротехнику и рачунарство. Поздравио је све присутне и захвалио се у име свих студената и њихових професора, посебно истакавши значај онога што је учињено први пут када је Пријепоље било главна вест и када су сви могли да чују шта се тада догодило.
Професор Чабаркапа поделио је своја искуства са факултета, као и са других универзитета. Подсетио је да су блокаде почеле пре три месеца и да је иницијатива за њих потекла управо од студената, који су одмах добили готово једногласну подршку професора. Нагласио је да су за организацију протеста заслужни искључиво студенти и да су управо они најбољи студенти ти који покрећу овакве иницијативе, јер се од њих очекује да сутра буду елита друштва. Истакао је да ови протести немају никакве везе са политиком, нагласивши да су изнад тога и да се не мешају ни у какве политичке структуре. Једини разлог побуне је жеља студената за правдом и одлучност да се трагични догађаји не понове.
За крај, позвао је све присутне да пруже још већу подршку у будућности и да се сутра окупе у што већем броју у Крагујевцу.
Писмо професора у пензији Зорана Рељића:
Нејра је потом прочитала писмо господина Зорана Рељића, професора у пензији, које је послао као подршку студентима. У свом писму, професор Рељић подсећа младе да су они светло у тами и да њихова борба има значај за цело друштво. Истакао је да је свака генерација на брдовитом Балкану имала своју борбу за боље друштво и да је ово сада њихово време. Посебно је нагласио важност достојанственог понашања, знања и образовања, као и то да никада не одустану од својих снова, чак и ако им их неко руши. На крају, позвао је све грађане да подрже младе у њиховој борби и да заједно крену ка бољем сутра.
Шетња кроз град као завршни чин скупа:
Након говора, уследила је шетња кроз град, која је кренула од платоа Дома културе, улицом Санџачких бригада, затим кроз улицу Владимира Перића Валтера и потом улицом Нијазије Мустајбеговића, након чега су се окупљени вратили до Дома културе.
Грађани који су присуствовали скупу истакли су да су дошли из солидарности са студентима и да је питање памети и части подржавати њихове идеје и захтеве. Многи су нагласили да верују како студенти на овај начин могу донети промене, док су они који неће моћи да отпутују у Крагујевац поручили да им је довољно што знају да су тамо деца која се боре за боље друштво, што је био довољан разлог да вечерас буду присутни на скупу у Пријепољу.
Вотељи скупа позвали су присутне да и следећег петка дођу на скуп у што већем броју.